• Profil przedszkola

•  Podstawowe informacje
          Przedszkole czynne jest codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 530 do 1630.

Przedszkole posiada ponad czterdziestoletnią tradycję, wysoko wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną i bogatą bazę dydaktyczną. Przedszkole bierze udział w publicznie ogłaszanych, lokalnych i ogólnopolskich konkursach plastycznych, posiada duży dorobek uznaniowy w postaci dyplomów, wyróżnień i nagród. Prezentuje swój dorobek artystyczny na przeglądach, jubileuszach, prowadzi szeroką współpracę z organizacjami, placówkami oświatowymi, zakładami pracy i radą osiedla „Tomaszówka”. Placówka kultywuje tradycje ludowe, regionalne, środowiskowe, zwyczaje i obrzędy świąteczne.

Kierunki i działania wychowawczo- dydaktyczne na rok szkolny 2023/2024

1.Wspieranie nauczycieli w podejmowaniu inicjatyw/działań w zakresie zachęcania i wspierania uczniów do rozwijania ich aktywności fizycznej.

2.Wspomaganie wychowawczej roli rodziny poprzez pomoc w kształtowaniu u wychowanków i uczniów stałych sprawności w czynieniu dobra, rzetelną diagnozę potrzeb rozwojowych dzieci i młodzieży, realizację adekwatnego programu wychowawczo-profilaktycznego.

Dokumenty przedszkolne

1. Statut przedszkola

2. Koncepcja pracy

3. Podstawa programowa wychowania przedszkolnego

4. Plan pracy wychowawczo- dydaktycznej

Przewodniczący: Zuzanna Zdrowak

Skarbnik: Angelika Michalska

Sekretarz: Marta Szewczyk

Członkowie:

Anna Nowak

Klaudia Sporys

Ramowe rozkłady dnia
          .

RAMOWY ROZKŁAD DNIA

5.30–7.30         Schodzenie się dzieci do przedszkola. Zabawy dowolne służące realizacji pomysłów dzieci.

7.30–8.00         Zabawy integrujące grupę. Ćwiczenia ogólnorozwojowe (np. rozwijające percepcję wzrokową i słuchową, grafomotorykę). Rozmowy kierowane na tematy zgodne z zainteresowaniami dzieci.Podejmowanie zabaw daktycznch, tematycznych w zależności od zainteresowań dzieci.Podejmowanie działań stymulujących ogólny rozwój dziecka; kierowanych i proponowanych przez nauczyciela

8.00–8.15         Ćwiczenia poranne - ruchowe rozwijające sprawność fizyczną.

8.15–8.30         Przygotowanie do śniadania - czynności higieniczne

8.30–8.50         Śniadanie.

8.50-9.00          Czynności higieniczne, mycie zębów, przygotowanie do zajęć.

9.00–10.00       Realizacja planowanych zadań edukacyjnych z całą grupą,organizowane przez nauczyciela w oparciu o program wychowania przedszkolnego ze wszystkich działań pedagogicznego oddziaływania. Zajęcia    dydaktyczno- wychowawcze realizowane w zespołach lub indywidualnie. Wykorzystanie różnorodnych form i    metod pracy dostosowanych do poziomu rozwoju psychoruchowego dziecka oraz jego zainteresowań.

10.00–11.30      Spacery, wycieczki zestawy zabaw ruchowych kierowanych i dowolnych na świeżym powietrzu w razie  niepogody zestawy zabaw i ćwiczeń ruchowych na sali gimnastycznej. Zabawy swobodne wg zainteresowań  dziecka z niewielką ingerencją nauczyciela.

11.30–11.45      Przygotowanie do obiadu. Czynności porządkowe, higieniczne.

11.45–12.15     Obiad.

12.15–14.00     Czynności porządkowe i higieniczne. Przygotowanie do odpoczynku popołudniowego. Odpoczynek poobiedni ( dotyczy grupy najmłodszej).  Ćwiczenia relaksacyjne. Słuchanie opowiadań nauczyciela na podstawie literatury dziecięcej (ewentualnie  czytanie fragmentów książek). Gry i zabawy dydaktyczne systematyzujące wiadomości, utrwalanie poznanych wierszy i piosenek. Zabawy dowolne w sali lub na placu przedszkolnym. Praca stymulacyjna traktowana indywidualnie.

14.00–14.15     Przygotowanie do podwieczorku. Czynności porządkowe i higieniczne.

14.15–14.30     Podwieczorek.

14.30–16.30     Pobyt na świeżym powietrzu- swobodne zabawy ruchowe. W razie niepogody zabawy swobodne w sali według zainteresowań dzieci z niewielką ingerencją nauczyciela Ćwiczenia indywidualne z dziećmi, dostosowane do ich możliwości i potrzeb. Zajęcia dodatkowe dla dzieci o szczególnych zainteresowaniach.