• Dzień Misia w Starszakach!

• 25 listopada   grupa 6 latków gościła niezwykłe misie. Dzieci wykonywały wielki portret Misia, tańczyły, śpiewały, wykonywały prace plastyczne.

• Akcja Charytatywna

• Towarzystwo Patriotyczne " Kresy" w Częstochowie organizuje akcję charytatywną dla Polaków mieszkających na Kresach Wschodnich, a szczególnie Polakom na Ukrainie pogrążonej wojną mieszkających w obwodzie lwowskim.

Zbieramy:

🍬Słodycze

📐Nowe przybory szkolne ( zeszyt, plastelina, kredki, mazaki, długopisy, ołówki itp.)

🥙Dary żywnościowe

♥️Można również, dołączyć życzenia i pozdrowienia ♥️

• Przerwa świąteczna

• Zgodnie z zarządzeniem Nr 181/22 Burmistrza Czechowic-Dziedzic w Przedszkolach i Oddziałach Przedszkolnych Gminy Czechowice-Dziedzice  ustala się przerwę świąteczną od 23. 12. 2022 r. do 30. 12. 2022 r.

Placówką dyżurującą dla dzieci z PP Nr 1, PP Nr 3 i Oddziału Przedszkolnego SP Nr 6 będzie Przedszkole Publiczne Nr 6, Ul. Swajcarska Dolina 24.

Rodziców zainteresowanych zapewnieniem opieki w/w terminie prosimy o zapisywanie dzieci do 05.12. 2022 r. u nauczycieli grup. Jednocześnie informujemy, że złożona deklaracja jest wiążąca i w przypadku nie zgłoszenia nieobecności, opłata za posiłek zostanie naliczona.

Grupa dzieci będzie łączona.

• Święty Mikołaj 🎅

• Kochani rodzice!♥️

Informujemy, że dnia 12 grudnia br.(tj.poniedziałek) nasze przedszkole odwiedzi Święty Mikołaj!🎅

• Seniorzy

• Nowa galeria Seniorzy została dodana do albumu fotograficznego

W tym tygodniu do naszego przedszkola zostali zaproszeni seniorzy z Domu Dziennego Pobytu w Czechowicach -Dziedzicach. Dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych zaprezentowały poznane piosenki i wiersze, a także przygotowały mikołajkowe upominki.

• Święto Myszki Miki!

• Zabawy z Myszką Miki w Starszakach!

Starszaki zapoznały sę z historią wytwórni filmów dla dzieci Walta Disneya oraz uczestniczyły w zabawach i tańcach z Myszką.

• Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka 21 listopad br.

• 20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. W tym roku ten dzień wypada w niedzielę, dlatego nasze przedszkole  Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, będzie obchodzić w  poniedziałek - 21 listopada br.

Wszystkie dzieci w tym dniu przychodzą do przedszkola w elementach niebieskiej garderoby. Jako symbolu solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane!

• Wyjazd do kina

• 23 listopada br.(tj.środa) grupa średniaków i grupa starszaków, wybierają się autokarem do Multikina w Czechowicach - Dziedziach na bajkę pt.: Kacper i Emma na Safari."

• Wieczór poetycki grupy średniaków z rodzicami

• 15 listopada br. odbył się "Wieczór poetycki" w grupie średniaków wraz z rodzicami. Na początku, dzieci zaprezentowały swoim rodzicom, poznane dotychczas piosenki. Następnie rodzice losowali numerki z wybranymi wierszami, które później odczytali dzieciom. Na zakończenie spotkania, został wyświetlony film "Dzień z życia przedszkolaka", czyli jak dzieci spędzają czas w przedszkolu.

Bardzo dziękujemy rodzicom, za liczne przybycie na spotkanie, wygospodarowanie czasu wolnego, gdzie w dzisiejszych czasach każdy jest "zabiegany" i brakuje czasu na cokolwiek.

Dziękujemy również mamusi od Michałka W. i mamusi od Ignasia, za upieczenie przepysznych ciast, aby umilić nam ten czas spotkania.

Mamy nadzieję, że rodzice również spędzili z nami miło czas !!! <3 <3 <3

• Stomatolog w przedszkolu - wszystkie grupy przedszkolne

• Nowa galeria Stomatolog w przedszkolu - wszystkie grupy przedszkolne została dodana do albumu fotograficznego

Nasze przedszkole odwiedziły panie stomatolog z Kids Smile w Czechowicach -Dziedzicach, które zaprezentowały dzieciom, jak należy dbać o swoje zęby. Dzieci dowiedziały się, jakie, zdrowe produkty należy spożywać, aby nasze zęby były zdrowe, a jakich produktów należy unikać. Przedszkolaki, również dowiedziały się jak prawidłowo myć swoje zęby i mogły zaprezentować mycie zębów na modelu szczęki. Panie stomatolog pokazały dzieciom, jakich narzędzi używają do leczenia chorego zęba. Na zakończenie panie wręczyły dzieciom kolorowanki, dyplomy uczestnictwa.

• Grupa średniaków

• 18.11.2022r. (tj.piątek) w naszej grupie będziemy świętować urodziny Myszki Miki, kiedy to Walt Disney stworzył tę wyjątkową, łączącą pokolenia postać 18 listopada 1928 r. Od momentu powstania do dzisiaj, najsłynniejsza mysz na świecie.

Aby uczcić ten wyjątkowy dzień, dzieci w tym dniu przychodzą do przedszkola w elementach Myszki Miki (może to być: bluzka, spodnie, opaska, maska, itp.) lub rysunek.

• Akcja MEN " Szkoła do hymnu"

• Nasze przedszkole przyłączyło się do akcji MEN "Szkoła do hymnu."🇵🇱🇵🇱🇵🇱 Dnia 10 listopada 2022r. o symbolicznej godzinie 11:11 wszystkie grupy przedszkolne, wspólnie odśpiewały hymn narodowy.  🇵🇱🇵🇱🇵🇱

• Wszystkie grupy przedszkolne

• Z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości wszystkie grupy przedszkolne 10 listopada br.(tj.czwartek) wezmą udział w ogólnopolskiej akcji "Szkoła do hymnu " o godz. 11:11.

Prosimy rodziców, aby dzieci w tym dniu przyszły do przedszkola, ubrane w odświętny strój ( w miarę możliwości: biała bluzeczka, spodnie, spódniczka czarna lub granatowa).