• Maluszkowe

• Drodzy rodzice bardzo proszę aby dzieci na jutro na nasze spotkanie przyniosły po 2 wydmuszki 😁

• Maluszkowe

• Drodzy rodzice dzieci z grupy maluszków.Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy pod tytułem "Wielkanoc tuż, tuż" dnia 31.03.2023 roku na godzinę 16:00.

Wychowawcy grupy

• Dzień kolorowych skarpet - gr. średniaków

• Nowa galeria Dzień kolorowych skarpet - gr. średniaków została dodana do albumu fotograficznego

Kolorowe skarpetki to symbol solidaryzowania się z chorymi na Zespół Downa. Ideą tego święta jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na osoby z zespołem Downa i ich potrzeby, zwiększenie świadomości o chorobie oraz promowanie praw osób z zespołem Downa do pełnego uczestniczenia w życiu społecznym. Niech ten dzień będzie świętem radosnym, a życie osób z zespołem Downa, barwne i szczęśliwe.

• OGŁOSZENIE

• Serdecznie zachęcamy rodziców do zakupu BABECZKI DO KOSZYCZKA.Prowadzimy zapisy w przedszkolu (przykładowa babeczka w szatni przedszkolnej). Odbiór 4 i 5 Kwietnia.Wszystkie zyski zostaną zaksięgowane na konto Rady Rodziców

• WIOSNA W STARSZAKACH

• Starszaki witały Wiosnę tańcząc i śpiewając.Rozwiązywały zagadki przyrodnicze i zapoznały się ze zwiastunami tej pięknej pory roku. Stworzyły kwiatowy ogródek na parapecie.

• Tak bawią się średniaki

• Nowa galeria Tak bawią się średniaki została dodana do albumu fotograficznego

W ubiegłym tygodniu w grupie średniaków, został utworzony: *Kącik lekarski *Kącik czytelniczy *Kącik przyrodniczy *Kącik sklepowy Dzieci zapoznały się z zawodami i praca osób na tych stanowiskach.

• Wiosenne porządki

• Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach i firma Sanit-Trans zapraszają mieszkańców do wzięcia udziału w akcji sprzątania Gminy Czechowice-Dziedzice pn. "Wiosenne porządki", która odbędzie się w sobotę 25 marca 2023 r. od godziny 9.00.

W pierwszą sobotę kalendarzowej wiosny zapraszamy wszystkich mieszkańców do wspólnej akcji sprzątania gminy. Akcja odbędzie się w trzech miejscach:

• zagajnik przy Parku Świętej Barbary,
            • zagajnik przy ulicy Zamkowej,
            • rejon pętli autobusowej przy ulicy Elizy Orzeszkowej i rzeki Białej.

Odpady będą zbierane do worków o odpowiedniej kolorystyce:

• worek żółty - Opakowania z tworzyw sztucznych, metali i opakowania wielomateriałowe oraz drobne odpady ze styropianu,
            • worek zielony - Opakowania szklane. (bez szkła budowlanego, płaskiego),
            • worek czerwony - Drobny sprzęt elektryczny i elektroniczny sprzęt używany w gospodarstwie domowym (AGD, drobna elektronika).

Każdy z uczestników akcji sprzątania gminy otrzyma worki oraz rękawice.

Zbiórka uczestników o godzinie 9.00 w wyżej wymienionych lokalizacjach. Szczegóły akcji znajdują się na stronie Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach.

• Kiermasz wielkanocny

• Rada rodziców serdecznie zaprasza na kiermasz wielkanocny, który odbędzie się w dniach od 28.03 - 05.04.2023r.

Prosimy o stworzenie wielkanocnej ozdoby, które będą sprzedawane na kiermaszu.

Ozdoby wielkanocne przynosimy do dnia 27.03.2023r.

• Teatrzyk

• Rada Rodziców z okazji powitania Wiosny zaprosiła do przedszkola teatrzyk z przedstawieniem "Alicja w krainie dobrych manier ".Koszt pokrywany ze środków Rady Rodziców.

• Fotograf w przedszkolu

• 20 marca br. ( tj.poniedziałek) do naszego przedszkola przyjedzie fotograf. Będzie to wiosenna sesja zdjęciowa - dziecko na zdjęciu będzie widoczne w całej okazałości, strój dowolny, wg upodobań rodzica.

• PRZERWA WIELKANOCNA

• Przerwa świąteczna

Zgodnie z Zarządzeniem Burmistrza w Przedszkolach i Oddziałach Przedszkolnych Gminy

Czechowice – Dziedzice ustala się przerwę świąteczną od 06.04.2023 r. do 11.04.2023r.

Placówką dyżurującą dla dzieci z naszego przedszkola będzie Przedszkole Publiczne Nr 3 w Czechowicach-

Dziedzicach, ul. Junacka 2.

Rodzic zainteresowany zapewnieniem opieki w/w terminie proszony jest o złożenie karty w naszej

placówce w nieprzekraczalnym terminie do 27.03.2023r. ( karta w załączniku).

Jednocześnie informujemy, że złożona deklaracja jest wiążąca i w przypadku nie zgłoszenia nieobecności

opłata za posiłek zostanie naliczona.

PONIŻEJ ZNAJDUJĄ SIĘ LINKI DO POBRAŃ : Karty zgłoszenia dziecka na dyżur oraz upoważnienia

• Grupa średniaków

• Zapraszamy dzieci z grupy średniaków wraz ze swoimi rodzicami do wzięcia udziału, w konkursie pt.:"Mój wynalazek". Wykorzystujemy różnej wielkości pudełka, rolki po papierze, butelki itp.). Z przyniesionych prac, zostanie zrobiona wystawka.

Na prace czekamy do 24.03.2023 (tj.piątek)