• Wycieczka do Gospodarstwa Rolnego w Ligocie - Grupa starszaków i średniaków

• Nowa galeria Wycieczka do Gospodarstwa Rolnego w Ligocie - Grupa starszaków i średniaków została dodana do albumu fotograficznego

27 września br. nasze przedszkole odwiedziło Gospodarstwo Rolne w Ligocie, jednocześnie biorąc udział w projekcie organizowanym przez Stowarzyszenie Lokalnej Grupy Rybackiej pt.:"Edukacyjne warsztaty przyrodnicze dla dzieci z Bielskiej Krainy." Dzieci wzięły udział w warsztatach terenowych nad stawami, podczas których poznały specyfikę prowadzenia gospodarstw rybackich, ich znaczenie dla społeczności i przyrody, a także gatunki ryb, które można spotkać w pobliskich stawach. Dzieci wykonały przepiękne kolorowe i błyszczące rybki. Odwiedziły w zagrodzie zwierzątka m.in. alpaki, króliczki … największą atrakcją dzieci było karmienie zwierząt ! Na zakończenie na dzieci czekał pyszny poczęstunek - kanapki z rybką i ciasteczko w kształcie rybki. Była to wspaniała wycieczka ! Jeszcze raz bardzo dziękujemy organizatorom! Jesteśmy wdzięczni, że mogliśmy wziąć udział w tym projekcie.

• Ogłoszenie!

• 29 września br. ( tj.piątek) do naszego przedszkola przyjedzie fotograf. Będzie sesja zdjęciowa do kalendarza-  strój dowolny, kolorowy wg upodobań rodzica. 🙂

• Dzień Przedszkolaka

• Z okazji Dnia Przedszkolaka grupa starszaków otrzymała słodki upominek od Patryczka S i Jego rodziców. Bardzo dziękujemy 🙂🥰

• Dzień Przedszkolaka

• Dzień Przedszkolaka 😁
            Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka to święto wszystkich maluchów, które uczęszczają do przedszkola. 20 września to dzień, który został oficjalnie uznany za święto przedszkolaków przez Sejm RP. Maluchy w placówkach w tym dniu mają masę atrakcji, zabawy plastyczne i ruchowe, śpiewanki😁🥰 U nas w tym dniu zawitały zabawy z hustą animacyjną oraz bańki mydlane 🙂

• Piaskownica

• Nasz "Zaczarowany Ogród" przedszkolny zyskał nową kolorową i bezpieczną piaskownicę. Dziekujemy Radzie Osiedla „Tomaszówka” oraz Radzie Rodziców naszego przedszkola za zakup nowego urządzenia do ogrodu. Jesteśmy wdzięczni za wkład jaki zrobiliście Państwo na rzecz naszej placówki i waszych dzieci.

• Dzień kropki

• Międzynarodowy Dzień Kropki, to co raz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września. Tego dnia uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują wiele ciekawych zabaw i happeningów.
            Grupa średniaków i starszaków w tym dniu wraz z kropkami wykonywała ćwiczenia gimnastyczne, bawiła się, a także oglądała bajkę edukacyjną 😁
            Grupa starszaków z tej okazji wykonała muchomory 😃

• MALUSZKI

• Zachęcamy maluszki do przynoszenia darów jesieni, z których stworzymy w sali jesienny kącik.

(kasztany, żołędzie, warzywa, owoce, liście kolorowe itp. w małych ilościach). Dziękujemy

źródło: światkwiatów.pl

• Grupa starszaków

• Prosimy, aby dzieci 18.09 br.(tj.poniedziałek) przyniosły do przedszkola swoje pamiątki z wakacji ( np. muszelki, magnesy itp.)

• WYCIECZKA AUTOKAROWA

Nasze przedszkole bierze udział  w projekcje organizowanym przez Stowarzyszenie Lokalnej Grupy Rybackiej pt.: „Edukacyjne warsztaty przyrodnicze dla dzieci z Bielskiej Krainy”. Wycieczka odbędzie się na gospodarstwo rybackie w Ligocie.

W wycieczce biorą udział: grupa starszaków i średniaków

Wycieczka odbędzie się dnia 27.09.2023r. (tj. środa),   godz. 8.30 – 12.30

Dzieci w tym dniu przychodzą do przedszkola do godz. 7.30

Wyjazd obejmuje przeprowadzenie warsztatów terenowych nad stawami przez doświadczonego przyrodnika realizującego zajęcia dydaktyczne.  Dzieci podczas warsztatów poznają specyfikę prowadzenia gospodarstw rybackich, ich znaczenie dla społeczności i przyrody, a także gatunki ryb, które można spotkać w pobliskich stawach. Przedszkolaki, także wezmą udział w animacjach, wykonają prace plastyczną o tematyce rybackiej. Na zakończenie grupy udają się na rybaczówkę, gdzie przewidziany jest poczęstunek.

Udział w wycieczce jest bezpłatny. Rodzic nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów.

WAŻNE!

Wyjazd odbędzie się bez znaczenia na pogodę, w przypadku deszczowej aury, prosimy, aby dzieci były wyposażone w kalosze, peleryny.

• Pierwsze wspólne chwile w grupie maluszków

• Nowa galeria Pierwsze wspólne chwile w grupie maluszków została dodana do albumu fotograficznego

Za nami pierwszy tydzień w przedszkolu. To był trudny czas nie tylko dla nas – maluszków, ale także dla naszych Rodziców. Każdy kolejny dzień, upływa w coraz spokojniejszej atmosferze. Poznajemy swoją salę, kąciki w których będziemy się bawić, uczymy się zgodnej zabawy z nowymi kolegami i koleżankami, a kiedy jesteśmy zmęczeni odpoczywamy na mięciutkich i wygodnych leżaczkach. Z każdym dniem jesteśmy odważniejsi, a z naszej sali nie dobiega już żaden płacz. Wrześniowe słonko zaprasiło nas już również na plac zabaw.