• Akcja charytatywna

• Nasze przedszkole bierze udział w akcji „Wizyta Świętego  Mikołaja na Kresach” organizowaną przez Towarzystwo Patriotyczne KRESY w Częstochowie.

Akcja obejmuje pomoc materialną

dla Polaków mieszkających na Kresach Wschodnich, a szczególnie Rodakom

mieszkających w obwodzie lwowskim na pogrążonej wojną Ukrainie. W tym roku

będziemy zbierać słodycze, przybory szkolne i dary żywnościowe ( Książka -lektura dla dzieci, zeszyt,

kredki,

plastelinę,

mazaki,

długopis,

ołówek,

czekoladę,

baton orzechowy/owocowy,

ciastka zbożowe,

dżem

żelki

konserwa, ryż/kasza/makaron,

kartka z życzeniami świątecznymi od dzieci)

Okażmy solidarność z naszymi rodakami, zwłaszcza w tym trudnym dla Nas wszystkich czasie.

Zbiórka potrwa do 17 listopada 2023 roku.

Przyniesione dary prosimy zostawiać w przedsionku przedszkola - do wyznaczonego kosza.

• Mobilny las

• Dzieci miały przyjemność uczestniczyć w warsztatach mobilnego lasu.

Koszt warsztatów pokryła Rada Rodziców.

W programie warsztatów dzieci zostały zapoznane z :
            - światem zwierząt w oparciu o realistyczne sylwety gatunków
            - światem grzybów
            - leśnymi owadami i ich znaczącej roli w lesie
            - skarbami lasów
            Dzieci uczestniczyły również w zabawach i w animacjach przyrodniczych tj sprzątanie lasu, "tańczący ze zwierzętami" czy grzybobranie. Dodatkową atrakcją było wspólne sadzenie drzewka "Z ekologią za pan brat". Na zakończenie dzieci dostały słodki upominek.

• Podziękowanie

• ♥️Bardzo dziękujemy ♥️ Panu Jerzemu,  za podarowanie po raz kolejny drzewka 🌳do naszego ogrodu przedszkolnego, oraz za dostarczenie zwierzętom , zebranych żołędzi i kasztanów do Zagrody Żubrów w Pszczynie !!!

♥️Z całego serca dziękujemy! ♥️

• Warsztaty dla dzieci

• Dnia 24.10.2023 (tj.wtorek) w naszym przedszkolu odbędą się warsztaty dla dzieci Mobilny Las.

Koszt warsztatów pokrywa Rada Rodziców. ♥️

Część zajęć odbędzie się na zewnątrz, dlatego prosimy rodziców, aby dostosowali ubiór dzieci do pogody ( buciki nieprzemakalne lub kalosze)

• Zabawy sensoryczne grupy starszaków

• Zabawy sensoryczne to doskonały sposób na rozwijanie percepcji dziecka oraz jego zmysłów. W trakcie aktywności i zabaw sensorycznych dzieci poznają świat przez zmysły dotyku, smaku, zapachu i dźwięku, co sprzyja kształtowaniu ich wyobraźni i spostrzegawczości.

Grupa starszaków tworzyła sensoryczne obrazki z przyniesionych darów jesieni. Dzieci świetnie się bawiły! W sali unosił się piękny zapach lasu, dlatego też mogliśmy się odprężyć i zrelaksować.

• Pasowanie na przedszkolaka

• Pasowanie na przedszkolaka to jeden z ważniejszych momentów w życiu małego dziecka. Od tego dnia staje się ono pełnoprawnym przedszkolakiem.
            W naszym przedszkolu odbyło się pasowanie 11.10.2023- dzieci śpiewały piosenki i mówiły piękne wierszyki. 🙂

• Zbiórka zakończona

• Bardzo dziękujemy, wszystkim rodzicom i dzieciom za udział w zbiórce kasztanów i żołędzi dla zwierząt. Zbiórka została zakończona, a wszystkie dary jesieni zostały dostarczone do Zagrody Żubrów w Pszczynie.

Dziękujemy ♥️♥️♥️

• Życzenia

• Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, chcemy bardzo podziękować, rodzicom i dzieciom za piękne życzenia i pamięć♥️🌹🌷🌸💐Jednocześnie, pragniemy złożyć, wszystkim nauczycielom i pedagogom najserdeczniejsze życzenia: Dużo zdrowia, cierpliwości, wytrwałości, sukcesów zawodowych oraz dumy z uczniów!

Pracownicy Przedszkola Publicznego nr 6 w Czechowicach-Dziedzicach

• Spotkanie

• Biuro ds.Profilaktyki i Przeciwdziałań Uzależnieniom, zaprasza wszystkie chętne osoby na bezpłatny wykład profesora Jakuba Andrzejczaka, który odbędzie się w dniu 16.10.2023r. o godzinie 18.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Czechowicach-Dziedzicach. Spotkanie pt. „ Zachowania ryzykowne dzieci i młodzieży w świecie cyfrowym” odkryje przed nami mroczne strony wirtualnego świata i ujawni wszystko to, co młodzież chciałaby ukryć przed dorosłymi.

• Rytmika

• W dniu 13.10.2023r. (tj. piątek) w naszym przedszkolu odbędą się zajęcia pokazowe z rytmiki dla wszystkich grup przedszkolnych.

• Światowy Dzień Drzewa 2023

• Nowa galeria Światowy Dzień Drzewa 2023 została dodana do albumu fotograficznego

W dniu 10 października świętowaliśmy uroczyste obchody Światowego Dnia Drzewa. Tego dnia we wszystkich grupach odbyły się zajęcia związane z tematyką drzew , dzieci poznały budowę drzewa, jego znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody. Poznały także etapy wzrastania drzewa. W ogrodzie przedszkolnym posadziliśmy wspólnie drzewko - Lipę Koreańską oraz poznaliśmy nazwy drzew, które już się w nim znajdują.

• Pasowanie

• Pasowanie na przedszkolaka 👩‍🎓👨‍🎓🖍️

11 października br. (tj.środa) w naszym przedszkolu odbędzie się pasowanie na przedszkolaka!

Dzieci w tym dniu przychodzą do przedszkola   ubrane odświętnie ( strój według uznania rodzica).

• Zbiórka

• 🌰🌰🌰🌰ZBIÓRKA🌰🌰🌰🌰

Zachęcamy dzieci i rodziców do zbierania  żołędzi i kasztanów. Przyniesione dary jesieni, prosimy o pozostawienie w przedsionku przedszkola. Zebrane dary, zostaną przekazane zwierzętom w Zagrodzie Żubrów.

• Dzień Drzewa 10.10.2023 rok

• 10 października (wtorek) w ramach edukacji proekologicznej w naszym przedszkolu będziemy obchodzić Dzień Drzewa. Prosimy, aby dzieci w tym dniu były ubrane w kolorach zielonych.

źródło https://zszs-gliwice.pl/swieto-drzewa/https://zszs-gliwice.pl/swieto-drzewa

• Jesienne maluszki

• Nowa galeria Jesienne maluszki została dodana do albumu fotograficznego

Wesołe zabawy w grupie maluszków oraz powitanie Jesieni. Dziękujemy serdecznie za dary jesieni, które ozdobiły naszą salę