• PRZERWA ŚWIĄTECZNA

• Zgodnie z zarządzeniem Nr 184/23 Burmistrza Czechowic-Dziedzic w Przedszkolach i Oddziałach Przedszkolnych Gminy Czechowice-Dziedzice  ustala się przerwę świąteczną:

od 27. 12. 2023 r. do 31. 12. 2023 r.

Placówką dyżurującą dla dzieci z PP Nr 1, PP Nr 6 i Oddziału
            Przedszkolnego SP Nr 6 będzie Przedszkole Publiczne Nr 3, ul. Junacka 2

Rodziców zainteresowanych zapewnieniem opieki w/w terminie prosimy o zapisywanie dzieci do 14.12. 2023 r. u nauczycieli grup.

Jednocześnie informujemy, że złożona deklaracja jest wiążąca i w przypadku nie zgłoszenia
            nieobecności, opłata za posiłek zostanie naliczona.

Karty zgłoszenia można pobrać w przedszkolu.

• WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA W PRZEDSZKOLU

• W poniedziałek 04 grudnia nasze przedszkole odwiedzi Świety Mikołaj.

Swoją podróż rozpocznie o godzinie 13.00.

Odwiedzi wszystkie dzieci, na które czeka miła niespodzianka i zabawy z elfami.

Prosimy, aby dzieci w tym dniu w miarę możliwości przyszły ubrane w kolorze czerwonym lub elementach świątecznego stroju np. świąteczne sweterki, ponieważ odbędzie się dodatkowo sesja zdjęciowa.

Odbiór dzieci w tym dniu będzie odbywał się po godzinie 15.00.

Źródło zdjęcia: http://www.noknaleczow.pl/

• Grupa średniaków

• Tymczasem u średniaków 🥰 zabawy i eksperymenty z kolorami jeszcze w jesiennym klimacie🍂🍁

...i te doświadczenia 😮

• Projekt Ministerstwa Zdrowia

• Nasze Przedszkole bierze udział w Projekcie Ministerstwa Zdrowia - Zdrowe Dzieci

Cele projektu

-wzrost znajomości zasad zdrowego żywienia i znaczenia aktywności fizycznej wśród dzieci
            -zwiększona świadomość roli wody dla zdrowia człowieka, owocująca większą częstotliwością sięgania po wodę w ciągu dnia i w trakcie posiłków
            -wzrost rozumienia znaczenia warzyw i owoców w diecie – wraz z podniesieniem w społecznym odbiorze ich atrakcyjności
            -większa codzienna aktywność fizyczna
            integracja całych środowisk wychowawczych – rodziców, opiekunów, personelu placówek i dzieci – wokół tematu zdrowego stylu życia i żywienia.

• Misiowe zabawy z rodzicami i maluszkami

• Dnia 27 listopada rodzice dzieci z grupy Maluszków uczestniczyli w zajęciach otwartych, których tematem przewodnim był miś pluszowy. Tego dnia każdy przedszkolak przyniósł swojego ulubionego misia pluszowego, które wykorzystaliśmy podczas wspólnych zabaw. Cieszymy się, że z zaproszenia do przedszkola skorzystało wielu rodziców naszych przedszkolaków. Ekscytacja i zniecierpliwienie towarzyszyły dzieciom od samego rana. Wspólne powitanki, zabawy misiowe, gra na instrumentach misiowych rytmów, dużo przytulania i moc uśmiechów oraz słodki poczęstunek i miodek to recepta na udane zajęcia otwarte. Był to mile spędzony wspólnie czas z rodzicami, których zapraszamy na kolejne zajęcia otwarte, które odbędą się w przyszłym semestrze.
          • Kiermasz świąteczny

• Rada rodziców, serdecznie zaprasza na kiermasz bożonarodzeniowy, który odbędzie się 6.12 br. 🎄🎅🎁

Prosimy rodziców wraz z dziećmi o stworzenie bożonarodzeniowej  ozdoby, które będą sprzedawane na kiermaszu 🥰😻

• Podziękowanie♥️

• Z całego serca♥️ dziękujemy rodzicom i dzieciom za przyłączenie się do akcji  Święty  Mikołaj na Kresach 🎅

Wszystkie przyniesione dary, zostały zapakowane i dostarczone do Kuratorium w Bielsku - Białej ♥️

• Spotkanie z rodzicami grupy starszaków

• Zapraszamy rodziców,  dzieci z grupy starszaków na spotkanie pt.: „ W krainie czarów i wróżb” ,które odbędzie się dnia 29.11.2023r. (tj.środa) godz. 15.30

Zapraszamy 😀🧚🔮

• SŁODKI TYDZIEŃ

• W dniach 27.11.2023r.- 01.12.2023r. w naszym przedszkolu odbędzie się SŁODKI TYDZIEŃ. Rodzice, którzy są chętni upiec ciasta, babeczki, proszeni są o zgłaszanie się do wychowawców grup.

Wszystkie zebrane pieniążki zostaną przeznaczone na Radę Rodziców.

• Misiowy Dzień

• Dnia 24.11.2023r. (tj.piątek) w naszym przedszkolu, będziemy obchodzili DZIEŃ MISIA.

Wszystkie dzieci w tym dniu, przynoszą do przedszkola swoje ulubione MISIE <3

• "Niesforna Królewna"

• Dn. 16.11.2023r. do naszego przedszkola zawitali aktorzy Teatru Skrzat z Krakowa. Zaprezentowali dzieciom pełne humoru przedstawienie pt. „Niesforna Królewna”. Przedszkolaki z wielkim skupieniem śledziły losy głównej bohaterki spektaklu- grzecznej i dobrej Królewny Gwiazdeczki, która to pewnego dnia, za sprawą tajemniczego „cukierka złości” stała się zła i kapryśna. Na szczęście od czego ma się przyjaciół? Na ratunek królewnie ruszył smok Dyzio. Dzięki jego staraniom, pomocy Króla i oczywiście wszystkich dzieci, finalnie udało się zdjąć zaklęcie podstępnej Czarownicy. Jak to w bajkach bywa, wszystko skończyło się dobrze.

• MALUSZKI

• Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych rodziców na misiowe zabawy w przedszkolu z naszymi maluszkami. Spotkanie odbędzie się 27 listopada 2023 roku (poniedziałek) o godzinie 15.30 w sali u maluszków. Prosimy, aby zabrać ze sobą swoje ukochane pluszowe misie.

Do zobaczenia :)

• Spotkanie

• W dniu dzisiejszym tj. 13.11.2023r. o godz. 16.30, odbędzie się spotkanie grupy teatralnej "Wesoła Gromada". Wzorem lat poprzednich ,chcemy kontynuować teatrzyk z udziałem rodziców. Przedstawienia odbywają się 2-3 razy w ciągu roku szkolnego. Rodzice przygotowują przedstawienie dla dzieci przedszkolnych.

Zachęcamy wszystkich chętnych rodziców do udziału w spotkaniu.