• Rytmika

• W dniu 13.10.2023r. (tj. piątek) w naszym przedszkolu odbędą się zajęcia pokazowe z rytmiki dla wszystkich grup przedszkolnych.

• Światowy Dzień Drzewa 2023

• Nowa galeria Światowy Dzień Drzewa 2023 została dodana do albumu fotograficznego

W dniu 10 października świętowaliśmy uroczyste obchody Światowego Dnia Drzewa. Tego dnia we wszystkich grupach odbyły się zajęcia związane z tematyką drzew , dzieci poznały budowę drzewa, jego znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody. Poznały także etapy wzrastania drzewa. W ogrodzie przedszkolnym posadziliśmy wspólnie drzewko - Lipę Koreańską oraz poznaliśmy nazwy drzew, które już się w nim znajdują.

• Pasowanie

• Pasowanie na przedszkolaka 👩‍🎓👨‍🎓🖍️

11 października br. (tj.środa) w naszym przedszkolu odbędzie się pasowanie na przedszkolaka!

Dzieci w tym dniu przychodzą do przedszkola   ubrane odświętnie ( strój według uznania rodzica).

• Zbiórka

• 🌰🌰🌰🌰ZBIÓRKA🌰🌰🌰🌰

Zachęcamy dzieci i rodziców do zbierania  żołędzi i kasztanów. Przyniesione dary jesieni, prosimy o pozostawienie w przedsionku przedszkola. Zebrane dary, zostaną przekazane zwierzętom w Zagrodzie Żubrów.

• Dzień Drzewa 10.10.2023 rok

• 10 października (wtorek) w ramach edukacji proekologicznej w naszym przedszkolu będziemy obchodzić Dzień Drzewa. Prosimy, aby dzieci w tym dniu były ubrane w kolorach zielonych.

źródło https://zszs-gliwice.pl/swieto-drzewa/https://zszs-gliwice.pl/swieto-drzewa

• Jesienne maluszki

• Nowa galeria Jesienne maluszki została dodana do albumu fotograficznego

Wesołe zabawy w grupie maluszków oraz powitanie Jesieni. Dziękujemy serdecznie za dary jesieni, które ozdobiły naszą salę

• Wycieczka do Gospodarstwa Rolnego w Ligocie - Grupa starszaków i średniaków

• Nowa galeria Wycieczka do Gospodarstwa Rolnego w Ligocie - Grupa starszaków i średniaków została dodana do albumu fotograficznego

27 września br. nasze przedszkole odwiedziło Gospodarstwo Rolne w Ligocie, jednocześnie biorąc udział w projekcie organizowanym przez Stowarzyszenie Lokalnej Grupy Rybackiej pt.:"Edukacyjne warsztaty przyrodnicze dla dzieci z Bielskiej Krainy." Dzieci wzięły udział w warsztatach terenowych nad stawami, podczas których poznały specyfikę prowadzenia gospodarstw rybackich, ich znaczenie dla społeczności i przyrody, a także gatunki ryb, które można spotkać w pobliskich stawach. Dzieci wykonały przepiękne kolorowe i błyszczące rybki. Odwiedziły w zagrodzie zwierzątka m.in. alpaki, króliczki … największą atrakcją dzieci było karmienie zwierząt ! Na zakończenie na dzieci czekał pyszny poczęstunek - kanapki z rybką i ciasteczko w kształcie rybki. Była to wspaniała wycieczka ! Jeszcze raz bardzo dziękujemy organizatorom! Jesteśmy wdzięczni, że mogliśmy wziąć udział w tym projekcie.

• Ogłoszenie!

• 29 września br. ( tj.piątek) do naszego przedszkola przyjedzie fotograf. Będzie sesja zdjęciowa do kalendarza-  strój dowolny, kolorowy wg upodobań rodzica. 🙂

• Dzień Przedszkolaka

• Z okazji Dnia Przedszkolaka grupa starszaków otrzymała słodki upominek od Patryczka S i Jego rodziców. Bardzo dziękujemy 🙂🥰

• Dzień Przedszkolaka

• Dzień Przedszkolaka 😁
            Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka to święto wszystkich maluchów, które uczęszczają do przedszkola. 20 września to dzień, który został oficjalnie uznany za święto przedszkolaków przez Sejm RP. Maluchy w placówkach w tym dniu mają masę atrakcji, zabawy plastyczne i ruchowe, śpiewanki😁🥰 U nas w tym dniu zawitały zabawy z hustą animacyjną oraz bańki mydlane 🙂

• Piaskownica

• Nasz "Zaczarowany Ogród" przedszkolny zyskał nową kolorową i bezpieczną piaskownicę. Dziekujemy Radzie Osiedla „Tomaszówka” oraz Radzie Rodziców naszego przedszkola za zakup nowego urządzenia do ogrodu. Jesteśmy wdzięczni za wkład jaki zrobiliście Państwo na rzecz naszej placówki i waszych dzieci.

• Dzień kropki

• Międzynarodowy Dzień Kropki, to co raz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września. Tego dnia uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują wiele ciekawych zabaw i happeningów.
            Grupa średniaków i starszaków w tym dniu wraz z kropkami wykonywała ćwiczenia gimnastyczne, bawiła się, a także oglądała bajkę edukacyjną 😁
            Grupa starszaków z tej okazji wykonała muchomory 😃

• MALUSZKI

• Zachęcamy maluszki do przynoszenia darów jesieni, z których stworzymy w sali jesienny kącik.

(kasztany, żołędzie, warzywa, owoce, liście kolorowe itp. w małych ilościach). Dziękujemy

źródło: światkwiatów.pl

• Grupa starszaków

• Prosimy, aby dzieci 18.09 br.(tj.poniedziałek) przyniosły do przedszkola swoje pamiątki z wakacji ( np. muszelki, magnesy itp.)